| AvalohAlyn a întrebat:

Mai conteaza invatatura, cartea in ziua de azi sau tot ce conteaza e sa ai bani si femei?

Răspuns Câştigător
| Răzvan022014 a răspuns:

Cănd vei crește mai mare, și te vei îndrăgosti de o femeie, aceasta te va duce acasă să te prezinte mamei și tatălui ei! Tu unde le vei spune că muncești? Avocat? Procuror? Afacerist? Sau le vei spune că ești un pierde vară nesemnificativ care a fost și el in Spania la cules de căpșuni și are 3 mii de euro puși la saltea și deja ești șmecher? Nu uita că lumea te citește de la un km despre cum ești, ce faci, cine ești și ce vei face! Căt despre andreeac33, probabil că are un început de ratard! Mersul la dame de companie este periculos din două motive : primul e că poți sa-ți iei boli de ficat cum ar fi hepatită, ori și mai grav poți lua hiv, și altă chestie e că mersul la dame de companie îți distruge caracterul și deminitatea ta de bărbat! Un adevărat bărabat nu apelează la wc-uri publice, fiindcă automat vei deveni și tu unulwinking Este bine pentru tine să inveți, să promovezi clasa cu note mari, ceea ce necesită ambiție, dar răsplata este mare la final, lumea te va aprecia și mereu vei avea un cuvănt de spus iar cuvăntul tău va căntări mult in ochii tutoror, adica vei fii considerat un om cu demintate și caracter! Citește mult, mergi la bibliotecă și citește căt de mult poți tu, vorbește căt mai puțin și căt mai condensat, și totul o să-ți meargă de minune in viață!

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Depinde de individ, si cat il duce capul.

| Teardrop a răspuns:

Depinde ce fel de viaţă vrei să trăieşti.

Bani, fără şcoală, n-o să ai.

| Andreeac33 a răspuns:

Esti cumva asimilat de mediocritate? Conteaza sa ai invatatura, dar nu sa ai note mari si 10 facultatati, ci sa inveti de-a dreptul in tot acest timp si sa acumulezi cunostinte cu care sa ii uimesti pe restul.De exemplu, sa citesti multe carti si sa excelezi intr-un domeniu care mai apoi o sa iti aduca un venit.Iar daca iti place ceea ce faci, ai multe cunostinte intr-un domentiu si absolvesti o facultate, o sa iti fie foarte usor si placut sa iti gasesti un job care sa iti ofere un viitor stabil si bani.Chestia cu femeile ii relativa, vrei curve? Le platesti. Vrei o femeie pentru o viaata intreaga? O cuceresti, si nu cu bani...

| Maximilian191 a răspuns:

Eu sunt mai misogin si voi spune daca ai bani ai tot ce iti trebuie. Dar pe de alta parte daca ai bani si esti prost de nu ai aer, degeaba ii ai.