| Daniel09857 a întrebat:

Mi s-a luat carnetul pentru ca am depășit in localitate pe trecerea pentru pietoni, are vreun rost sa fac contestație la sancțiune? Gen dacă exista doar matori de partea lor, nu și probe video, pot câștiga?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca exista martori n-are rost sa faci plangere contraventionala, pierzi timp si bani si nu rezolvi nimic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Contestatia o faci cand exista un motiv de contestatie nu ca sa scapi tu de pedeapsa. Daca exista martori chiar nu are niciun rost contestatia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

Răspuns utilizator avertizat
| Marin321 a răspuns:

Nu ai sanse.

Next poate ai si tu grija... ca na nu toti vrem sa murim calcati de teribilisti.

| alex635 a răspuns:

Pe scurt tu ai incalcat legea si acum vrei sa faci contestatie si te si astepti sa castigi? las-o asa...