| alexRE a întrebat:

Mia expirat buletinul ieri, ce acte imi trebuie sa fac unul nou?

Răspuns Câştigător
| nellyneliana a răspuns:

Ai nevoie de :
- certificat de nastere
- taxa de timbru de 4 lei
- taxa de buletin de 7 lei
- certicat de casatorie daca e cazul
- act de casa unde sunteti luat in spatiu... si persona pe numele careia e spatiul de locuit.

3 răspunsuri:
| Dj Boalca a răspuns:

Certificatul de nastere si buletinul ala vechi

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform OUG 97/2005 privind actele de identitate, art. 18 trebuia sa ceri o noua CI cu cel putin 15 zile inainte de expirare.Ttrebuie sa te prezinti la SCLEP cu o cerere tip, vechiul act de identitate, certificatul de nastere(copie si original), dovada spatiului de locuit(extras CF, contract vanzare-cumparare, contract donatie etc) in original si copie, chitanta de plata a contravalorii CI - 7 lei. Numai bine!