| Girly97 a întrebat:

Neata! Din salariul cunostintei mele de aproape 2700lei (a primit mai putin si din cauza voucherelor de vacanta), cunostinta mea a ramas cu 649lei dupa ce angajatorul i-a oprit deja jumatate din salariu iar banca, desi a vazut salariul injumatatit, a mai oprit jumatate din salariul primit in contul bancar. Consider ca greseala apartine angajatorului deoarece s-a grabit sa se ocupe de respectarea popririi fara sa se gandeasca ca exista posibilitatea ca cunostinta mea sa ramana aproape fara niciun ban din salariu desi situatia asta este absolut ilegala mai ales ca atunci cand a virat salariul injumatatit nici nu a specificat ca deja a fost retinuta jumatate. Cunostinta mea a sunat la executorul judecatoresc, a raspuns secretara si a spus ca ii va transmite executorului sa ii dea banii luati ilegal inapoi, tot prin virament bancar in contul ei desi are poprire atat la angajator cat si la banca.
Cine considerati ca este de vina pentru aceasta situatie? Eu am sfatuit-o sa faca cerere la angajator sa isi ia salariul in numerar pentru aceasta perioada insa nu a vrut sa ma asculte.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am raspuns la o intrebare anterioara pe acest subiect si ti-am expus toate posibilitatile.

| darrio2007 a răspuns:

Ti s-a mai raspuns la asemenea intrebare. Nu ai inteles nimic.
De ce nu se intereseaza de asta cunostinta ta?

| cfrtobias a răspuns:

Ca face pentru o persoana doar sa isi ia salariu numerar? si oricum poate pana ajunge la ea banii in mana deja is retrasi de banca probabil happy

| AmandinaDragan a răspuns:

La 2700 te imprumuti la banca? Cu ce gandeste un asa personaj? Cu fundul?

| AmandinaDragan a răspuns:

La 2700 te imprumuti la banca? Cu ce gandeste un asa personaj? Cu fundul?
A innebunit?