| Ionut6999 a întrebat:

Nu va suparati, eu invat despre semnele de circulatie, chiar daca am numa 13 ani, si vreau sa stiu ce trebuie sa faci cand intalnesti semnul cedeaza trecerea? dau fundita :-))))))))

Răspuns Câştigător
| SemneChinezesti a răspuns:

Te opresti, si te uiti stanga si dreapta, pentru nu a veni o masina din partea stanga sau dreapta. Asa cum este si cand treci peste o cale ferata(unde trece trenul).

1 răspuns:
| Andr7687 a răspuns:

Cedeaza trecerea= te opresti si te asiguri ca nu vine nici o masinawinking