| SaveTheNature a întrebat:

Oare conteaza daca esti moldovean,ardelean sau oltean,muntean,dobrogean sau bucurestean?
Conteaza regiunea cand vine vorba de inteligenta,harnicie, educatie etc?

Răspuns Câştigător
| harciog a răspuns:

Pai daca nu sintem in stare sa ne depasim propriile complexe in legatura cu oamenii din propria tara, cum am putea tinde spre globalizare?

10 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Normal ca nu conteaza! Buni si rai vom gasi in orice oras, regiune, etnie, tara...
@Bris...traditii frumoase gasim in orice regiune a tarii, iar accentul de ce ar conta?

| SaveTheNature explică:

Sunt moldovenii prosti?

| pwp a răspuns:

Chiar deloc!

| Inferno a răspuns:

Din cate am vazut cei care vin de la tara invata dublu cat cei de la orease si adesea ocupa functii importante, dar din punct de vedere intelectual nu conteaza.

| WR104 a răspuns:

Nu

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Nu conteaza...
Cei care au zis asta ar trebui sa se uite mai intai la ei, apoi sa ii judece pe ceilalti.
Poti fi din orice regiune, daca ai fost crescut bine si ai invatat atunci nu mai conteaza de unde esti, ai un viitor frumos in fata.

| wforweirdo a răspuns:

Nu, nu contează. Deşi multă lumea spune ă sudiştii sunt nu ştiu cum, moldovenii nu ştiu cum. Dacă un ardelean e prost, nu înseamnă că toţi sunt la fel.

| Bris a răspuns:

Daca te referi la inteligenta, harnicie, educatie ...nu conteaza dar la frumusete, traditie, vestimentatie, comportament si accent...da conteaza laughing.

| ℜëßëℓå a răspuns:

Cel mai important la un om este caracterul lui, nu unde locuieste, cum arata, ce nume are, etc...
Daca esti bine educat, altceva nu mai conteaza.

| jaktim a răspuns:

Din pacate conteaza.