| JetBlueJet a întrebat:

Pentru a detine un arc dintr-acela cu sageata (nu ma refer la cele de jucarie) am nevoie de autorizatie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai nevoie de autorizatie, fiind prevazute la categoria E a anexei, doar sa ai varsta de 18 ani, conform L.295/2004, rep. in 2014, citez:
"(10) Armele şi dispozitivele neletale prevăzute în categoria E din anexă pot fi procurate în România de orice persoană care a împlinit vârsta de 18 ani."

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Citeste si aici: http://www.extremeaddict.ro/......ageti.html
Daca ai Acrobat Reader pe PC poti descarca si legea s-o citesti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai nevoie, se comercializeaza la liber chiar la magazine de articole sportive precum Decathlon

| Expressions a răspuns:

Daca nu afla nimeni nu ai nevoie de autorizatie laughing

| ItachiUchiha69 a răspuns:

Da, ai nevoie pentru autorizatie!

| GhostRiderdark2004 a răspuns:

Da,trebuie.din cate stiu