| CristianAlin25 a întrebat:

Pentru alocație după împlinirea vârstei de 18 ani trebuie să completez acea cerere, aș vrea să-mi vină banii pe card. Am o nelămurire în legătură cu acel extras de cont necesar. Am fost la bancă și mi-au dat o listă IBAN-uri, este bună și aceasta sau trebuia neapărat să-mi scot extrasul de pe luna trecută?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atât timp că ai ibanul scris acolo cred că e suficient

| LPCTSTR a răspuns:

Extrasul de cont este irelevant [irelevanta este si luna de pe care iei extrasul], tot ce ai nevoie este IBAN-ul tau de pe acea hartie, si este mai usor sa dai extrasul de vreme ce il primesti gratuit de la banca.

| Crackman a răspuns:

Iban este contul tau curent in care o sa iti dea cineva banii, acela este extrasul de cont cu toate conturile, deci in momentul in care dai iban pe ce moneda vrei asta este tot