| Kolors a întrebat:

Poate cineva sa te duca la politie pentru ca i-ai furat o pagina de fb de 23 de likes? laughing Asa mi-a zis unu'.

Răspuns Câştigător
| Furculingură a răspuns:

Vrea să te sperie ca să îi dai pagina înapoi.

Nu îţi face griji de ce spune legea.
Nu îţi bate poliţia capul cu aşa ceva. Mai ales pentru o pagină de 23 de like-uri. Poate dacă avea 2 milioane, cine ştie?

6 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Nu, nu poate.
Stai liniştit.
Acestea sunt vorbe să te sperie.
Pa-pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ia uite ce spune legea

Art. 42. - (1) Accesul, fără drept, la un sistem informatic constituie infracțiune și se pedepsește cu închisoare de la 3 luni la 3 ani sau cu amendă.
(2) Fapta prevăzută la alin. (1), săvârșită în scopul obținerii de date informatice, se pedepsește cu închisoare de la 6 luni la 5 ani.
(3) Dacă fapta prevăzută la alin. (1) sau (2) este săvârșită prin încălcarea măsurilor de securitate, pedeapsa este închisoarea de la 3 la 12 ani.

da presupun ca e complicat tare sa dovedeasca ce si cum, insa in teorie poti face inchisoare.

| Ajutatorool a răspuns:

Daca are peste 30 de likes poate. te duce la cyber police, backtracing squad.
http://i.imgur.com/QzKon.png

Răspuns utilizator avertizat
| SarcasmBoy a răspuns:

Stai linistit.

| Dyanita a răspuns:

In nici un caz. Nu siar bate ei capu cu o asemenea chestie cand sunt altele mai grave laughing