| Slow08 a întrebat:

Pot dispune sa se faca judecata in lipsa?! Eu fiind partea reclamanta dosarul deja l-am dus.M-as putea duce din nou la tribunal daca as putea face ca judecata sa poata fie facuta in lipsa mea doar cu probele la dosar?!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu nu poti dispune nimic instantei de judecata, poti doar solicita ca judecarea cauzei sa se faca si in lipsa ta, chiar prin cererea de judecata sau printr-un inscris depus la dosarul cauzei pana la termenul de judecata fixat de instanta.