| UserFaraNumelmao a întrebat:

Pot intra in armata cu media 9.50 la purtare?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti intra in armata ca SGP sau chiar sa urmezi o scoala militara (subofiteri, maistri militari sau ofiteri), pentru aceasta media generala a anilor de liceu trebuie sa fie cel putin 9.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vor analiza dacă ai cazier. Apoi vei intra dacă treci de testele sportive și medicale.

| gabicoo a răspuns:

Încearcă mai întâi la miliție! Acolo trebuie să ai minim 4! Dar nu sunt sigur: minim 4 clase sau 4 la purtare!
winking

| Lukasssz a răspuns:

Poti intra si cu media 8 laughing

| NunuNini a răspuns:

Numai daca nu sunt foarte multi candidati. Altfel, si acesta este un criteriu de eliminare.