| anonim_4396 a întrebat:

Pot primi amenda casa daca -a oprit politi pe drum si mi-a dat o menda?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai semna procesul verbal si iti platesti amenda nu primesti nimic

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ti-a dat amenda atunci de ce s-o mai primesti acasa? N-ai primit pe loc procesul verbal de contraventie?

| Florin_Suhan_Aurel_1998 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nu am primit nici o hartie

| Florin_Suhan_Aurel_1998 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nu am primit nici o hartie.

| darrio2007 a răspuns:

Cam greu de descifrat scrierea ta.Pai daca te-a oprit si ti-a dat amenda de ce sa mai primesti acasa? Poate doar alta amenda pentru alta infractiune.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce ti a dat? o mentă?

| Florin_Suhan_Aurel_1998 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Scz.....eram nervos atuncea si de aia am scris gresit de nervi ca ma gandeam ca primesc amenda acasa.

| Voro a răspuns:

Probabil ti s-a facut proces verbal la locul faptei si ai fost instiintat ca vei primii amenda acasa dar, in niciun caz nu vei primii amenda pe loc si acasa.

| Florin_Suhan_Aurel_1998 a răspuns:

Eram nervos ca iau amenda si de aia am dat-o in bara facand greseli gramaticale tongue