| tbiancam5 a întrebat:

Pt cei din Cluj: daca am bilet dar am uitat sa-l compostez si m-a prins controlorul, trebuie sa platesc sauu pot sa il compostez pe loc?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai posibilitatea compostării "pe loc" a biletului decât ÎNAINTE de a te prinde controlorul şi în cazul în care NU te vede!

În rest, primeşti AMENDĂ!
Vezi detalii la linkul oficial :
http://ctpcj.ro/index.php/ro/despre-noi/amenzi

Toate cele bune!

| minrest a răspuns:

Ai uitat in avantajul tau, fiindca ai fi ramas cu biletul. Asa ca nu se poate considera ca uitat. Urmarea la faptul ca nu ai bilet nu e ca trebuie sa compostezi, ci ca platesti amenda. Daca ai obisnui sa compostezi NU AI PUTEA sa uiti.

| RandomQuestionsAndAnswers a răspuns:

Iti da amenda/te lasa sa il compostezi pe loc. Dar la ce controlori are Cluju' sigur iti da amenda sa isi ia si el o paine cand i se termina tura.