| cipri01 a întrebat:

Sal am gasit un site de ATV pe net motorul este de 125cc 15CP in 4 timpi cu baie de ulei trebuie permis la ele.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Incepand cu 19.01. 2013 la toate vehiculele cu motor este nevoie de permis de conducere corespunzator pentru a putea circula pe drumurile publice. La ATV-ul respectiv este nevoie de permis de conducere categoria B1.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La orice vehiciul cu motor ai nevoie de permis.

| SirGilbert a răspuns:

Cele cu motoare pana in 49 cmc se pot conduce pe sosea doar daca conducatorul detine una dintre categoriile A sau B ale carnetului de conducere.
Cele cu motor cu o capacitate peste 49 cmc se pot conduce doar daca ai categoria A a carnetului de conducere.