| Bodo_Bogdan_1988_AJuJ a întrebat:

Sal, AM luat acum 5 luni un produs de la Emag (prin Cetelem)
Am fost sunat de cei de la Cetelem pentru acel set de intrebari sa hotarasca ei daca ma incadrez pentru plata in rate a produsului.
Toate bune si frumoase, au trimis produsul si am semnat pentru el.
La cateva zile am fost sunat de cei de la Cetelem ca nu este o foaie semnata, sa semnat si acea foaie si am crezut ca totul este gata.Dar iar primesc telefon de la Cetelem prin care mi se cere o adeverinta de venit deoarece eu nu am dosarul aprobat.
Si atunci am intrebat si eu pe doamna respectiva...cum se poate da un produs daca dosarul nu este aprobat? Doamna a zis ca este o greseala si sa trimit cat mai urgent adeverinta.
Intrebarea mea este... daca nu trimit acea adeverinta ce se poate intampla? odata ce eu nu am dosaru aprobat, dc am mai primit produsul(poate nu mai lucrez acuma si nu am de unde sa trimit adeverinta)

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu trimiti adeverinta nu o sa-ti aprobe ratele si va trebui sa platesti integral produsul.

| Bodo_Bogdan_1988_AJuJ explică (pentru Ioandelasal):

Pai tocmai de asta am apelat la ei, pentru sistemul de rate...Dar ei de ce au dat produsul daca nu aveau tot dosarul complet.
Poate eu acuma sunt somer si nu am cum sa platesc.
Sau datorita ratelor / crediteleor care le am deaja, nu ar fi trebuit sa fiu acceptat pentru inca o rata( am credit prima casa)

| Ioandelasal a răspuns (pentru Bodo_Bogdan_1988_AJuJ):

Si somerii pot plati, din indemnizatia de somer.
Cred ca au facut o greseala, asta nu inseamna ca i dreptul sa beneficiezi de greseala lor.