| anonim_4396 a întrebat:

Sall imi poate spune si mie kineva ce profil de liceu sau mai bine ce liceu ar trebui sa urmez pentru asistenta medicala? plzzzz...

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te poate ajuta profilul chimie-biologie (real) pentru a învăţa mult mai uşor pentru intrarea la postliceală sanitară sau chiar facultatea de medicină.
Multă baftă.
Pa, pa.

| CPR a răspuns:

Liceu sanitar sau orice profil de biologie-chimie cu care ai putea sa ajungi si farmacist/a

| Bubu a răspuns:

Nu conteaza la c profil te duci la liceu. Poti sa te duci oriunde, conteaza sa inveti in cei 4 ani d liceu ca la sf cls a12 a sa ai media mare a celor 4 ani si nota mare la bac :*

| RoCkKiD a răspuns:

Daca nu ai prin apropiere o scoala gen Colegiul Național Ana Aslan din Timisoara iti sugerez sa cauti un liceu care printre profile are si Biologie-Chimie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Liceul sanitar. dar daca vrei doar asistenta poti face orice liceu si sa faci postlicealul la sanitar! sper ca te ajuta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea conteaza profilul, conteaza mult sa termini un liceu si apoi sa dai la ce-ti doresti, de ex eu am avut profil de filologie in liceu si acum sunt anul 2 la medicina, nimeni nu prea imi da sanse sa intru la medicina pentru ca aveam profil de uman si profilul pentru medicina era stiintele naturii si am facut meditatie la chimie si biologie si am ajuns unde mi-am dorit in ciuda faptului ca eram la filologie, deci profilul nu prea conteaza, dar in cazul tau poti da fara griji la orice profil vrei si apoi sa dai unde iti doresti.Succes, dar totusi de ce nu vrei sa devi doctorita?

| Lollidella a răspuns:

Liceul sanitar, profil stiinte ale naturii happy
intr-un liceu de genul vreau si eu sa ma duc =D

| yunnyaaa a răspuns:

Pai depinde unde locuiestithinking si ce licee sunt acolo.Ar fi bine sa mergi la un liceu sanitar, dar daca nu este pe acolo ar trebui sa mergi la un liceu cu profil biologie-chimie.
Baftahappy

| ancancutzika_3492 a răspuns:

Pentru asistenta medicala sau medic e indicat profilu Stiinte ale naturiibatting eyelashes...parerea mea...mai departe tu deciziwinking