| narciosromantiber a întrebat:

Sall TPU-am o intrebare.:Ce imi trebuie pentru a legaliza copii dupa buletin la biroul notarial, daca este vorba de bani.ce suma? sau in trebuie timbru?
Ajutati-ma va rog... nu am nici-o idee!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tariful minim plus TVA pentru o pagina legalizata este de 3, 72 lei, dar se ia cate 4-5 lei pentru o pagina. Nu trebuie sa duci altceva decat cartea de identitate in original.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fiecare birou notarial are propriile sale tarife, să ai bani mai mulți la tine și toate documentele pe care vrei să le legalizezi, în rest nimic.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am legalizat si certificatul si buletinul ca mi-a trebuit pentru liceu, am dat 10 lei pe o legalizare si acum depinde la ce notar mergi, favorabil sa mergi la mai multi si vezi ce preturi au ..de pilda inainte sa merg la asta, am fost la unul si trebua sa dau 80 lei pe amandoua.

| alinadianaaa a răspuns:

Pentru legalizare iti ia 5 lei

| Ceriik a răspuns:

Tariful minim plus TVA pentru o pagina legalizata este de 3, 72 lei, dar se ia cate 4-5 lei pentru o pagina