Întrebare recomandată | yanny2112567231312 a întrebat:

☺! Daca sunt in Marea Britanie si vreau sa plec pe avion doar cu mama mea pot si fara aceea declaratie de la ambasada? Va rog frumos un raspuns clar si corect dau funda

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, ai nevoie de declaratie notariala doar la iesirea din Romania, respectiv daca si cand vei vrea sa pleci iarasi in Anglia, bineinteles daca esti minor (sub 18 ani).

suntserios
| suntserios a răspuns:

De declaratia de la tatal tau ai nevoie doar cand parasesti Romania