| Bogdan200866 a întrebat:

Salut!
Acum câteva zile un coleg l-a batut pe alt coleg in clasă, când diriginta a întrebat ce s-a intamplat eu (fiind seful clasei) am zis ca acel coleg s-a lovit de tablă deoarece asta mi-au zis restul de colegi.Acum mi s-a spus că mi se va scadea nota la purtare pentru ca am mintit.Este posibil așa ceva?
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este posibil si chiar normal, cel putin din 2 puncte de vedere: ai ascuns bataia si apoi ai mintit diriginta.

| Violleta2022 a răspuns:

Foarte corect procedeaza diriginta voastra, bravo ei ca-ti scade nota la purtare.
Un sef de clasa mincinos nu are ce cauta in nici o clasa, fiindca nu este un om vertifcal si cinstit, deci, trebuie schimbat!