| Alexandra186 a întrebat:

Am o curiozitate, poti coduce un autovehicul (pe camp) fara a detine permis de conducere? big grin

Răspuns Câştigător
| ԂǮϞiŚ a răspuns:

NU, nu ai voie dar practic nu prea conteaza atata timp cat nu te observa politia.

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aproape toti au dat raspunsuri gresite.
Pentru a conduce in mod legal un autovihicul iti trebuie permis de conducere de categoria corespunzatoare, dar numai daca o faci pe drumurile publice. In alta parte, inclusiv pe camp, poti conduce linistit.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu, este interzis prin lege!
Pa, pa.

| Minks a răspuns:

Legal, n-ai voie. Dar hai sa fim seriosi, nu vine nici dracu sa te pandeasca pe tine pe camp daca ai permis sau nu.

| ombladon a răspuns:

Ai impresia ca o sa vina MCV-ul pe camp sa te caute?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat nu conduci pe drumuri publice nu ai nevoie de permis

| horia2012 a răspuns:

NU. Conducerea unui autovehicul fara permis de conducere este interzisa.
- Daca vrei sa inveti si esti major, faci scoala de soferi.

| AgathaRo a răspuns:

Exceptie face doar pe proprietate privata ingradit.

| BSwwatch a răspuns:

Sigur ca poti, este interzis conducerea de autovehicule pe drumul public!

| Weider a răspuns:

Nu este legar cat timp nu ai permis, da poti sa te "ascunzi" de ei mergand pe un teren intins pe unde nu trece multe masini. Asa faceam si eu.

| Gdeni a răspuns:

Daca nu esti pe drum public, merge. bafta big grin

| Skit333 a răspuns:

Nu