| anonimuser1 a întrebat:

Salut, am o intrebare. Eu, la tara detin un caine de bataie un ciobanesc de Asia centrala. El nu suporta deloc alti caini care imi intra la mine in curte. Niste caini ai unei vecine s-au obisnuit sa vina la mine in curte noaptea sa manance gaini asa ca am dezlegat ciobanescul. Intr-o noapte si l-am lasat sa isi faca de cap. A omorat 2 caini (cei ai vecinei care veneau sa manance gainile). Vecina mea ma tot ameninta ca o sa sune la politie, credeti ca are ce sa imi faca?

1 răspuns:
| valentingb a răspuns:

Nu o să facă nimic, câinele tău a fost pe proprietatea ta. Tu ar trebui să vorbești cu polițistul din zonă, de fapt.
Dacă ea ar veni in curtea ta și te-ai simți amenințat, legea îți permite să te aperi.
Adrian Iovan l-a împușcat mortal pe amantul soției, și a scăpat cu autoapărare.
Ahem. Ce amant? Un hoț.
(Probabil nu știi povestea, ești tânăr)