| Skullcrusher11 a întrebat:

Salut! Am primit o amendă pentru nerespectarea unui indicator care nu era vizibil și lizibil pe direcția mea de mers. Doresc să fac o contestație și am nevoie să explic că primăria a amplasat indicatorul în contradictoriu cu legile rutiere și că am fost sancționat pe nedrept. Am nevoie de o explicație în termeni legislativi. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dovedesti cele ce sustii cu cateva fotografii luate de la distante diferite, din pozitia in care ai condus masina, ultima sa fie chiar inainte ca indicatorul sa fie vizibil si indici distantele din care le-ai facut.
Nu este nevoie de termeni juridici, explici situatia cu cuvintele tale si soliciti anularea procesului-verbal de contraventie.

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Scrie cu cuvintele tale. Pe țidulă scrie unde trebuie contestată.

| Wr3nch a răspuns:

Vorbeste cu un avocat.

| Vântulalb a răspuns:

Daca noi nu vedem indicatorul ala si ce mai este in jur, cum sa te sfatuim? Ca tu spui "în contradictoriu cu legile rutiere" ceea ce nu prea cred.

| NisipLaMare a răspuns:

Eu ii dadeam si in judeacata pentru nerespectarea vzibilitatii a indicatoarelor rutiere faceam mare tam tam, iar daca era pus aiurea de Dorel era si mai grav.