| DaniHtc024 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare, vecinul meu a sapat dupa gardul lui, adica la mine pe proprietate o groapa cam de 50×50cm si a betonato si inauntru si a pus ceva ca si o teava nu stiu exact ce este, el nu si-a cerut permisiunea sa faca asa ceva la mine pe teren, ce as putea face in privinta asta

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pot fi 2 solutii:
1.Te intelegi cu vecinul sa-ti plateasca o suma pentru ca a pus ceva pe proprietatea ta, fara a avea acordul tau.
2.Sa-i soliciti sa ia ce a pus si sa astupe groapa, daca nu o face de bunavoie poti sa-l dai in judecata ca sa fie obligat s-o faca sau s-o faci tu, solicitand si cheltuieli.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Dupa gardul lui dar la tine pe proprietate. Cum vine asta?