| newbalance22 a întrebat:

Am un prieten plecat in Franta cu bursa Erasmuss, ieri a luat o amenda la un transport public(TRAM) pentru ca nu a compostat biletul. Mai are de stat 2 luni acolo si apoi vine acasa. Ce se poate intampla daca nu plateste amenda?"

2 răspunsuri:
| Stoicanoiu_Razvan_1989 a răspuns:

Nu se întâmpla nimic în cel mai rău caz ii vine în România dar bănuiesc că ști ce se întâmpla cu amenzile de la noi

| newbalance22 explică:

Faza este ca nici datele corect dupa buletin nu le-a scris pe chitanta. Ia gresit data nasterii adresa si nici numele complet nu la scris