| Xmen890 a întrebat:

Salut.Am un vecin in cartier care are porumbei si omoară toate pisicile care le prinde.Mi-a spus o data vezi ca daca ți le prind ți le omor sau le bag in sac si le duc.Vineri mi-a dispărut o pisica dar a venit sâmbăta cu o lovitura puternica la cap si tremura a stat leșinată pana sâmbăta ca vineri a lovit-o va dati seama si am dus-o la spital si-a revenit.M-am saturat de ratatul asta omoară tot ce prinde. Vreau sa va întreb pe cine pot contacta ca sa imi fac dreptate! Protectia animalelor sau pe cine ca daca nu imi fac singur dreptate si asta cu bata.

Răspuns Câştigător
| sheamussheamus a răspuns:

Exact cum spune si Ottakringer. Suni la Protectia animalelor si daca nu te rezolva te duci la politie si depui plangere.
Sper ca te-am ajutat! Bafta!

8 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Iei un airsoft cu bile de metal si ii omori porumbeii. ii gatesti cu reteta de pe internet si ii pui la usa tocanita, bati si pleci. ochi pentru ochi

| Zenithf a răspuns:

Ia fa-ti o prastie si poart-o tot timpul la brau, sau un tub cu cornete, poate te faci si ca dai dupa porumbeii lui. Spune-i ca te-ai saturat sa tot cureti curtea de gainatul porumbeilor lui, vezi, poate ajugeti la o intelegere.

| Radu284 a răspuns:

Cel mai eficient e sa-i spui ca daca in viata lui va mai omora sau incerca sa omoare o pisica, orice porumel de-al lui va mai zbura peste sau langa curtea ta, il vei face ciulama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa suni la protectia animalelor, dar si la politie ca sa i dea o amenda buna.Succes!
P.S.:Vai! Imi pare asa de rau pentru pisica ta! broken heart(((

| Ottakringer a răspuns:

Iti recomand sa dai un telefon la Protectia animalelor iar daca acolo nu poti face nimic, depui plangere la politie.

| MooN204 a răspuns:

Si eu iubesc pisicutele! happy, dar pacat de a ta sad, exact cum ai spus, sa suni la Protectia Animalelor, sa depui plangere sau poti sa il dai in judecata daca ai varsta adecvata

| katalyn16tpu a răspuns:

Io ii mancam porumbeii...

| Laschuchas a răspuns:

Din pacate protectia animalelor, frectie la picior...Cu politia nici atat nu rezolvi, incearca sa discuti cu el sau achizitioneaza un aparat din ala contra porumbeilor sa se invete minte...Bafta si imi pare rau de pisicuta sad