| Ian_Nicky_1993 a întrebat:

As dori sa achitionez o masina cu volan pe partea dreapta. Se pot inmatricula masinile cu volan pe partea dreapta in Romania?

3 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Se pot inmatricula vehicule RHD intr-o tara cu LHD cu conditia sa iti schimbi farurile sa aiba proiectia pe partea dreapta, daca nu faci acest lucru la RAR te refuza.

| Okkultist a răspuns:

Da se poate, dar nu inteleg ce e asa de special, pe partea dreapta, decat daca mergi in tari care este asa, America samd. Ai grija totusi. Da, se poate sa o imatriculezi. O saptamana frumoasa happy!

| DeliaDelii a răspuns:

Da o poti inmatricula dar tot timpul cand circuli trebuie sa ai pe cineva in stanga.