| CodrinValentin a întrebat:

Astăzi mi s-a suspendat permisul de conducere pe 90 zile. Problema e ca eu plec din tara și nu am cum sa ma întorc peste 90 zile. Poate altcineva sa mi ridice permisul Inafara de mine?
Mulțumesc.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, de regula se poate sa-ti ridice permisul daca ii lasi o procura speciala, de la un notar public.

Bula
| Bula a răspuns:

Vii inapoi si-l ridici personal.
Sau nu pleci inainte sa-l ridici.

Alta data sa inveti minte cum sa conduci, sa nu-ti fie suspandate actele (mai ales cand trebuie sa si pleci pe perioada mai indelungata).
In multe tari, pentru abateri, te poti trezi chiar si cu anularea permisului sau amenzi uriase!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu o procura poate

| Țoglă a răspuns:

Cu procură de la notar.