| kozo123 a întrebat:

Salut! Atunci cand doresc sa inchiriez o locuinta si platesc intai comisionul agentului imobiliar (50% din prima chirie) dar ulterior observ neintelegeri la contractul de inchiriere dintre mine si proprietar si nu mai doresc sa semnez, exista posibilitatea sa-mi iau inapoi comisionul de la agentie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de ce scrie in contractul dintre tine si agentul imobiliar.
De regula nu ti se restituie comisionul, nu cred ca s-a obligat sa asigure incheierea contractului de inchiriere, ci sa te puna in legatura cu proprietarul unei locuinte care sa-ti convina.
Faptul ca tu nu te intelegi cu proprietarul, in legatura cu clauzele contractului de inchiriere, este strict problema voastra si nu poate fi imputat agentului.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat