| Bobi1233 a întrebat:

Salut, caut si eu o companie in Alexandria Teleorman care sa imi faca urmatoarele acte : Apostila pentru certificat de nastere, certificat de crestin ortodox si pentru un certificat din care reiese ca nu am fost casatorit, eliberat de catre biserica crestina. Actele trebuie legalizate de catre ambasada Greciei si traduse in Greaca.

Va rog ma poate ajuta cineva? Multumesc.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Toate cele aratate nu le face nici o firma, tu trebuie sa le obtii.
Apostila se pune de prefectura iar certificatele le obtii de la biserica ortodoxa de la domiciliul tau.
Traducerea in greaca trebuie facuta de un traducator autorizat si apoi legalizata semnatura traducatorului de un notar public.