| maryo_5733 a întrebat:

Salut,ce se va intampla daca nu platesc amenda de la ordonanta de urgenta? Am luat amenda precum ca declaratia electronica ce o aveam pe telefon nu avea semnatura olografica si mi se pare un abuz

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Faci contestatie

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si unde e abuzul? Ca era destul de clara conditia cu semnatura olografa

| sierra1 a răspuns:

Ori plătești junătatea (până la urmă asta faci) ori o contești in justiție

| mihai69 a răspuns:

1. faci contestație.
2. plătești jumate în maximum 15 zile, altfel se ajunge la
3. după un timp, se trece la executare silită; dacă nu au ce să îți ia (nu ai cal la bicicletă adică), se transformă în zile de muncă în folosul comunității sau în zile de detenție, după cum va decide un judecător.

| Tian44 a răspuns:

E greu sa te pui cu ei. cel mai bine iti faci declaratie de mana corespunzatoare, daca incerci sa-i raportezi o sa-i enervezi sad
Nu o sa le placa faptul ca pe timp de pandemie le irosesti timpul etc.

| Anonimul2700 a răspuns:

Trebuie cu judecată și cu de astea și te complici deoarece ei au spus clar ca semnătura trebuie olografica.