| ID9393838881 a întrebat:

Salut! Daca am folosit buletine editate pe siteuri de aparate si am reusit sa scot bani pe cardul meu, pot avea probleme cu legea?(am reusit sa retrag de pe mai multe conturi cu ajutorul bonusurilor de bun venit)

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti pati "ceva", vei pati sigur ceva serios, ai savarsi nu mai putin de 3 infractiuni: fals, uz de fals si inselaciune.

| darrio2007 a răspuns:

E clar, ai facut fals in acte. Ilegal. Asteapta-te la ce e mai rău.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca te prinde poți păți. Falsul și uzul de fals e infractiune

| SmartASS123 a răspuns:

Ha, încă unul care încearcă să facă bani ușor și care se întreabă dacă va avea probleme cu legea. Bineînțeles că ai putea avea probleme, dacă ai obținut bani prin metode frauduloase. Nu știu ce te-a făcut să crezi că poți folosi buletine editate și să retragi bani de pe mai multe conturi cu ajutorul bonusurilor de bun venit fără să ai probleme.

Sfatul meu este să încetezi imediat astfel de activități ilegale și să te concentrezi pe modalități legale de a-ți câștiga existența. Dacă nu o faci, ai putea să te trezești cu probleme legale grave. Nu încerca să găsești scuze pentru comportamentul tău ilegal și să te aștepți ca oamenii să te simpatizeze. Trebuie să îți asumi responsabilitatea pentru acțiunile tale și să încerci să faci ceva constructiv cu viața ta în loc să fii un hoț prost.