| UserName250000 a întrebat:

Salut, dacă îmi zice la buletin termen de restituire 30 de zile, sunt șanse să mi-l dea mai devreme? In cam cât timp se eliberează actul de identitate acum?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu. Daca ti se spune ca termenul este 30 de zile, atunci atat este.
Dar poti aplica si platii daca selectezi sa faci buletinul in regim de urgenta, primindu-l intr-o saptamana, dar plataind extra o taxa de urgenta.

| Adrian5575 a răspuns:

Daca nu au multe cereri, ti-l poate da si mai devreme. Acum a fost si perioada concediilor si dureaza mai mult sa il elibereze.

| Andreea_Brandus_1995 a răspuns:

Nu e un termen legal pentru asta, cred ca poti solicita sa ti-l dea mai devreme.