| anonim_4396 a întrebat:

Daca la un contract de munca temporara, aproximativ 2 saptamani de durata acestuia salariatul nu s-a mai prezentat dupa 3 zile din motive personale ce se poate intampla? Codul muncii ce spune?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate desface contractul de munca pe motiv disciplinar, respectiv pentru absente nemotivate. Nu este obligatoriu aceasta, totul depinde de angajator si de "motivele personale".

| sierra1 a răspuns:

Probabil îți desface contractul (sau mai bine dă-ți demisia să nu ai o "talangă" în CV)