| yzarin a întrebat:

Salut, intrebarea mea se refera la ideea de miting educational. Am vazut de curand cum anumiti oameni au organizat activitati educative in oras si as vrea mai multe detalii cu privire la organizarea unui astfel de eveniment ( funda, daca mai intereseaza pe cineva)

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, nu stiu la ce te referi cand spui "miting educational".
"Miting" nu este un cuvant in limba romana si nici in alta limba.
Cu "educational", am inteles, dar nu face nici un sens explicatia sau intrebarea ta.
Te rog sa o reformulezi si daca scrii in romana, straduieste-te sa scrii corect ca sa putem intelege ce doresti.

| yzarin explică:

Https://www.google.ro/......Https?/url

Așadar, "miting" este o adaptare in limba romana, care provine, bineînțeles de la englezescul "meeting" ( daca aceasta era incovenientul din cauza căruia nu ai înțeles întrebarea mea.).

Oricum, mersi pentru răspuns;)