| gtr2rr3 a întrebat:

La facultatea de drept ce materii se predau si cu ce medie trebuie sa intri la facultate?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Uita-te pe site-ul oficial al unei facultati de drept si o sa afli materiile pe ani.
Nu exista o medie fixa, este in functie de numarul de locuri si mediile obtinute de candidati, se iau in ordine descrescatoare pana la completarea locurilor alocate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa stii gramatica limbii romane. Doar din asta se da examen ca sa fii admis/a. lucruri pe care le-ai invata in scoala generala mai mult. Dreptul penal, codul civil etc. Daca visezi sa devii judecator iti pot spune ca nu e de ajuns doar sa ai facultatea, dupa trebuie sa urmezi o alta scoala foarte grea care dureaza trei ani. Bafta

| unprietenaproape a răspuns:

Trebuie sa stii gramatica limbii romane. Doar din asta se da examen ca sa fii admis/a. lucruri pe care l-ai invatat in scoala generala mai mult. Dreptul penal, codul civil etc. Daca visezi sa devii judecator iti pot spune ca nu e de ajuns doar sa ai facultatea, dupa trebuie sa termini o alta scoala foarte grea care dureaza 3 ani. Bafta