| Nevazutul a întrebat:

Luni seara am asistat la un scandal la un club, nu am participat la conflict. A venit Politia si batausul a refuzat sa se urce in masina politiei, acestia au plecat dupa care a doua zi un prieten al batausului a primi o amenda de 48 de milioane, politia reclamand faptul ca acest amic ia interzis batausului sa se urece in masina. Acesta vazand amenda asa mare a pus doi martorii printre care si eu. La ce sa ma astept in urmatoare perioada?

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

A fi martor nu inseamna a fi acuzat de ceva atat timp cat dai declaratii adevarate, deci probabil fi vei chemat la proces daca zici ca la dat in judecata

| TOOL a răspuns:

Pai va veni politia la tine iar tu va trebui sa dai o declaratie in scris cu ce s-a intamplat, si trebuie evidentiat fiecare detaliu, pentru ca polistii sa-si faca treaba si sa gaseasca o rezolvare la acest conflict.

| Catalinhhh a răspuns:

Probabil va veni poliția la tine și te va pune să dai o declarație... Am pățit și eu așa, nu trebuie să te speri. Din moment ce nu ai făcut nimic nu vei păți nimic. O să dai 1-2 declarați, dar nimic mai mult. happy

| Nevazutul explică (pentru Catalinhhh):

Da,eu nu am facut nimic, nu am nici antecente pana acuma. Multumesc frumos de raspuns.

| WhiteTiger15 a răspuns (pentru Nevazutul):

Nu ai pentru ce.

| Catalinhhh a răspuns (pentru Nevazutul):

Fundă? :p

Cum ziceam și eu am pățit la fel de câteva ori, dar nu e nici o problemă.

| Nevazutul explică (pentru WhiteTiger15):

Treaba este ca aceasta la dat in judecata pe respectivul politist, deci o sa fiu chemat la judecatorie. nu?

| WhiteTiger15 a răspuns (pentru Nevazutul):

Posibil ca martor.

| Nevazutul explică (pentru WhiteTiger15):

Pai da, eu o sa fiu martor. Dar o sa primesc citatie sa ma duc la Judecatorie cred

| WhiteTiger15 a răspuns (pentru Nevazutul):

Cred...oricum o sa te anunte ei

| WhiteTiger15 a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa spui adevarul cel putin tu esti sigur ca nu esti vinovat si nu ai avut de a face cu incidentul. Inseamna ca batausul este convins ca tu esti prietenul lui cel mai bun si ca il vei ajuta. (poate ca o sa iti ceara si bani daca se dovedeste ca el a gresit...) Ar trebui sa faci ce crezi tu si sa nu lasi pe nimeni sa decida in locul tau. Sper sa treci cu bine peste situatie. happy

| Nevazutul explică (pentru WhiteTiger15):

Multumesc de sfat, asa sper si eu.