| anonim_4396 a întrebat:

M-am cazat la un hotel la mare cu prietenii pentru 7 nopți, am plătit și am completat fișa de cazare, dar am realizat ca nu are condiții prea bune. Noi am stat deja 1 noapte. Întrebarea mea este. Dacă ne decidem sa plecam, ne putem lua banii înapoi pentru celelalte nopți?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, mai ales daca aceste conditii nu respecta clasificarea hotelului, respectiv sunt mai slabe.
Daca nu va restituie banii puteti sa le spuneti ca veti apela la protectia consumatorului.

| express11 a răspuns:

Da,daca nu chemati protectia consumatorului.