| RazvanUCV a întrebat:

Salut,o să împlinesc 18 ani pe 26 mai și aș vrea să dau sala pentru examenul de șoferi vineri pe 31. Buletinul meu expiră fix de ziua mea și aș vrea să îl schimb cu o săptămână înainte, cum aș putea proceda?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este simplu: te duci maine si depui actele pentru CI si o sa-l primesti inainte de 31.
Puteai sa mergi pentru preschimbare cu cel mult 180 de zile inainte de expirarea valabilitatii CI actuale.

| Violleta2022 a răspuns:

Buletinul se eliberea in 7-10 zile de cand sunt actele depuse.
Daca depui maine dimineata actele, cu chitantele platite si cu un parirnte care merge cu tine, cu actul de propietate al casei (original si copie), declarand ca te ia in spatiu, puteti depune actele maine dimineata si pana la sfarsitul saptamanii viitoare, poti primi noul buletin.

Am uitat sa-ti spun, sa intri online sa vezi cand au program cu publicul (pentru depuneri acte), cei de la Politie, sectia Evidenta Populatiei.

Cu programarea la sala... depinde cat esti tu de norocos, sa poti gasi liber in data de 31 mai.

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Daca depui maine actele, vei avea buletinul in timp util.
Bafta la examen.