| Tican_Cristian_1990 a întrebat:

Salut vreau sa mi fac un cart si nu stiu ce motor sa ii pun ca sa nu trebuiasca sa-l inmatriculez. Adica ce capaciate cilindrica trebuie sa aiba acest motor?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru orice motor este necesara inmatricularea, cele cu un motor de pana la 50 cmc se incadreaza la categoria moped si se inscriu la primaria localitatii de domiciliu. Peste aceasta capacitate este nevoie de inmatriculare la Serviciul de inmatriculari din judetul de domiciliu.

| darrio2007 a răspuns:

Toate vehiculele, indiferent de motor, se inmatriculeaza.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pedale si ai voie sa mergi prin parc.