| Sevilla a întrebat:

Se trimit acasa amenzile pentru neacordare de prioritate la pietoni?
DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In asemenea cazuri, daca nu te-au oprit imediat, proprietarul este chemat la politie sa spuna cine a condus masina la momentul respectiv. Daca tu ai condus-o vei fi sanctionat atunci. Daca altcineva a condus-o sau tu nu esti proprietar atunci amenda va fi trimisa acasa la cel vinovat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Orice amenda care nu ti se da pe loc (daca este inregistrata fapta comisa) o vei primi in posta daca auto este pe numele tau; altfel vine la proprietar. Dar pentru pietoni, de regula, te asteapta un alt echipaj dupa trecere si te "premiaza". Eu am primit in posta pentru Rogvinieta, pe care am putut sa o achit in 48 de ore lucratoare, la promotia de 50%. Bafta multa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În primul rând, pentru asta ți se reține și permisul.
Dar nu, nu se trimite acasă.