| CozacFlavius a întrebat:

Salut, stie careva cand expira dosarul pentru permis ca nu prea inteleg, am cautat si scria acolo ca dupa ultima ora de conducere ai la dispozitie 12 luni, eu am facut dosarul in noiembrie si am terminat orele in februarie-martie.
Cand expira in noiembrie sau in martie?
(am inteles aia cu 12 luni doar vreau sa fiu sigur)

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dosarul expira in termen de 1 an de la data terminarii scolii de conducere, data care este inscrisa in fisa eliberata de scoala de conducere.
Daca ai terminat scoala de conducere in martie 2023 atunci dosarul expira in martie 2024, in zia cand se implineste 1 an.