| roberttrif079 a întrebat:

Salut, sunt nevoit sa plătesc la politie faptul ca au luat niște amprente, și nu știu cât costă, știe cineva cat este, o sumă?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-am mai auzit de asta, stiu ca se iau amprente si se plateste pentru certificatul de cazier judiciar.
Daca trebuie sa platesti pentru altceva (i-ai pus degeaba la cheltuieli) atunci trebuie sa-i intrebi pe ei cat ai de plata.

| darrio2007 a răspuns:

Asta chiar ca nu am mai auzit-o. De unde au luat amprente? I-ai chemat tu?

| OnuOnulică a răspuns:

Nu plătești nimic.

| doctorandus a răspuns:

Platesti cheltuieli judiciare, daca te condamna judecatorul si cat stabileste el. Daca ai comis denunt calomnios/inducere in eroare a justitiei platesti amenda.

| roberttrif079 explică:

Ba da, trebuie să plătesc, asa mi-a fost comunicat

| roberttrif079 explică:

Trebuie să plătesc doar faptul că au luat amprente atât, și nu știu cât este, nimic în plus

| roberttrif079 explică:

Pai un prieten de al meu are magazin, și eu am fost plecat o săptămână la Cluj și am avut telefonul închis, eu i-am luat aparatul foto când am plecat dar am uitat să-i zic, el a chemat poliția și a luat amprente, și a reușit să mă contacteze pana la urma dar politia deja făcuse măsurători și luase amprente, și am venit și i l-am dat, nu mi-a făcut nimic doar ca trebuie sa plătesc ceea ce a făcut politia