| eTHOs a întrebat:

Salut, sunt unul din sutele de mii de dependenti de aparate..Clasicele "pacanele". De curand au adus si la mine in sat, acolo imi bag toti banii. Sunt distrus m-am certat si cu parintii am foarte multe datorii. Spuneti-ti daca as putea sa fac ceva, cum ar fi sa dau in judecata pentru ca nu au licenta absolut tottul fac ilegal, si sunt zeci de copii care isi baga toti banii pana la ultimul leu aici si as vrea sa fac ceva. astept. raspunsuri

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si ce obtii daca ii dai in judecata? Nu te-au silit sa joci.
Poti sa faci un denunt penal pentru lipsa licentei si pentru evaziune fiscala, dar fii atent, daca sunt in regula poti fi acuzat de denuntare calomnioasa.
Du-te la un psiholog, poate te ajuta sa scapi de dependenta. Trebuie si multa vointa, cere si ajutorul parintilor. Succes si numai bine!

1 răspuns:
| PetruMutascu a răspuns:

Nu mai baga banii aiurea la aparate... De la aparate nu poti sa scoti bani, au un procent 10-30% ce dau inapoi... Bagi 100 ron si primesti la un moment dat 30 ron inapoi, eu zic sa nu mai joci deloc sa nu mai mergi la bar sau incearca sa joci gratis pe net pana te plictisesti de ele http://jocurii-aparate.blogspot.ro joaca cat vrei, scrie pe o foaie de cate ori incarci si vezi ca nu ai cum sa le bati nici macar pe astea care sunt gratis.