| ionpusca a întrebat:

1.doresc sa va intreb daca exista sau nu o iesire din coindiviziune fortata? si care sunt pasai de urmat!
2 cum se procedeaza pentru a nu mai face parte din asociatia de proprietary?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Tu ca proprietar al unui apartament dintr-un bloc nu poti.In schimb, toti proprietarii de apartamente de pe o scara a unui bloc, de comun acord, pot sa se separe si sa-si constituie alta asociatie de proprietari.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Exista iesire din indiviziune, dar nu la Asociatia de proprietari, deoarece acolo nu exista posibilitatea partajului.
Pentru a nu mai face parte din Asociatia de proprietari ar trebui sa-ti vinzi apartamentul, altfel nu se poate.