| victor97 a întrebat:

Acum o luna si cateva zile am fost prins de garda cu 4g de iarba.Cei de la politie mi-au spus ca o sa primesc o citatie acasa si nu a venit inca.Cam in cat timp o sa vina? O sa o aduca un echipaj de politie sau postasul? Multumesc pentru atentie! dau funda!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula citatia se trimite prin posta.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Citatiile se inmaneaza de agenti anume insarcinati cu indeplinirea acestei atributii sau prin mijlocirea serviciului postal. "

Sursa : http://e-juridic.manager.ro/......-1381.html

| blAster85 a răspuns:

La cum is legiile in Romania daca te prindeau cu ce si cat spui tu te legau direct.