| Aidin2014 a întrebat:

am o intrebare la care nu gasesc raspunsurii pe net pasaportul meu mai este valabil pana in martie 2017 si as dori sa il reinoiesc cat de curand pentru ca in ap 1 luna ma voi intoarce in Anglia credetii ca este posibil?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles ca este posibil. Chiar sunt tari unde nu poti folosi pasaportul daca expira in urmatoarele 6 luni

Răspuns Apreciat de Editori
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legea 248/2005, cu md. si compl. ulterioare, nu prevede un anumit termen de preschimbarea a pasaportului, inainte de data expirarii valabilitatii, asa ca eu cred ca se poate preschimba.
In orice caz intereseaza-te la serviciul de pasapoarte din judetul tau si o sa afli sigur.
P.S. Daca ai peste 14 ani nu ai nevoie de pasaport, poti merge doar cu cartea de identitate.

1 răspuns: