| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema:

Daca parintii divorteaza... iar casa in care am stat este pe numele bunicii din partea mamei mele, tatal meu vitreg are vreun drept la aceasta casa, tinand cont ca etajul 1 si subsolul sunt facute de el?

Eu sunt fiul sau vitreg, iar el si mama mai au un copil, eu raman cu mama iar el il ia pe fratele meu.

Pls Help me!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tatal tau are dreptul de a fi despagubit cu valoarea contributiei sale la acea casa.

| CristinaSNC a răspuns:

Pai din punct de vedere al actelor, nu cred ca are vreun drept, daca nu decide asta bunica ta. Deci parerea mea este ca ar fi dragut ca parintii tai sa imparta in mod ega ceea ce au adunat de-a lungul casniciei, doar si el a contribuitwinking

| Papalu a răspuns:

Eu cred ca ..ar avea drept la aceasta casa. tinand cont ca erajul 1 si subsolul sunt facute de el si mai este si copilul, fratele tau. Nu stiu, asta e parerea mea. Sper ca te am ajutat!