| Legend123 a întrebat:

deci am o nelamurire. tatal meu mai are un baiat pe care nu il cunoaste..adica ma rog l-a cunoscut cand era mic dar s-a despartit de mama lui si nu l-a mai lasat sa il vada. si acum s-a casatorit cu mama de vreo 15 ani (celalalt fiu are 25 de ani cam asa) si voiam sa intreb. daca casa masinile si ce mai are tata si cu mama sunt pe numele mamei. celalalt fiu al tatei (frate vitreg al meu) mai are vreun drept la avere? sau imi ramane mie tot? happy

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Va mosteni procentajul acordat in mod normal unui fiu, pe langa ceilalti copii si vaduva. Atat ca se imparte ce-i al decedatului (partea sa), nu si ce-i al vaduvei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Postează întrebarea la categoria Legislatie, Politic & Social, dacă vrei răspunsuri corecte.

| Adriana13Adda a răspuns:

Iti raman tie toate daca parinti s.au despartit si casa masina etc au ramas la tatal tau si esti in custodia lui