| vasilemicutz a întrebat:

Este legal ca pe facebook sa postezi o fotografie in care apar cu o replica de airsoft? Am 14 ani. Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este ilegal, nu exista nici o interdictie legala.

2 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

WTF...
Ce intrebare e asta? Eu mi-am pus ca poza de profil odata o poza cu Kalashnikovul in spate (real, nu Airsoft), si tu intrebi daca poti pune o poza cu arme de jucarie? De ce nu ai putea face asta?

| StJimmy a răspuns:

Eu am poze pe facebook de la meciurile de airsoft si nu am 18 ani. Momentan nu s-a luat nimeni de mine. Teoretic...nu prea ai voie, cu toate ca poti spune ca arma respectiva nu e a ta.