| DejaVuDoc a întrebat:

imi cer scuze in cazul in care intrebarea este pusa in categoria gresita. Imi poate spune si mie daca live betting-ul este mai profitabil decat offline, classic la casele de pariuri? Caci sincer, multi dintre cei pe care i-am intrebat se plang ca este mai sigur dar nu prea scot bani din cauza impozitelor etc. Care este povestea reala? Si unde este mai echitabil sa joci?

PS: Va rog, fara tehnici voodoo cu cate 100 de bilete cu castig de 10 lei fiecare sa nu platesc impozitul la castigurile peste 600 lei. XD

1 răspuns:
| Ionut_Radu_1984 a răspuns:

In primul rand pariurile live sunt mult mai paguboase decat cele offline. La casa de pariuri din colt te duci de doua sau trei ori si iti pui bilte, iar online pui pana la faliment si favi doua sau trei drumuri sa alimentezi cardul. La impozit e mai bine sa iei castigu din casa de pariuri de la colt pentru ca iti ia 1% si asta a fost, la online trebuie sa declari tu la anaf toate retragerile dintr-un an si sa platesti tu, ca daca nu iti trimi ei plicu "rosu"... asa ca succes!

P.S. cel mai bine te lasi de ele.